Disonant

Disonant

Základní informace

Kapela Disonant byla založena v létě 2018, přičemž její první písničky vznikaly už od února 2018 po té, co byla rozpuštěná revivalová kapela Red Splinter (Pink Floyd, Led Zeppelin, GnR, ZZ top,..), ve které hráli dva členové kapely Disonant - Ondra Kejval a Martin Grünwald. V provizorním tříčlenném složení kapela Disonant odehrála v červnu 2018 první koncert na festivalu našeho gymnázia. Po tomto koncertu se ke kapele připojil Joey Sedlák (baskytara) a následně Vojta Pavlík (kytara). Až do konce minulého roku jsme byli zavření ve zkušebně a od ledna letošního roku aktivně hrajeme koncerty. Momentálně doděláváme první singl, který zanedlouho vypustíme do světa.

Hrajeme hard-rock, přičemž se ale snažíme akceptovat nároky moderního posluchače. Naše muzika musí šlapat a vyhneme se nudným pasážím. Inspirujeme se interprety jako například Slash, Muse, nebo i Lucie. Píšeme české texty, tématy jsou často sociální stereotypy.
Na koncertech se snažíme o energickou show, přičemž průběžně využíváme i elektro samplů mezi písničkami nebo jako intro.

Fotografie kapely

Písničky

Disonant
Sled událostí

Disonant
Loutky zla

 rok vzniku: 2018

 město: Brno

 stav účasti: základní kolo

Internetové adresy

Facebook:   https://www.facebook.com/DisonantRock/

Členové kapely

Ondřej Kejval (18 let)
kytara, zpěv

Martin Grünwald (18 let)
bicí

Vojtěch Pavlík (16 let)
kytara, synthy

Josef (Joey) Sedlák (23 let)
baskytara, zpěv