Lady DragonFly

Lady DragonFly

Základní informace

Brněnská formace Lady Dragonfly vznikla především zásluhou basáka Jacka Branného v roce 2009. Již v první sestavě vykrystalizoval základní žánrový pilíř kapely zvaný progresivní pop, vzniklý propojením vlivu progresivního rocku 70. let a modernější popové hudby. Snaha o osobité pojetí mainstreamu, propracované aranže a netradiční přechody provází Lady Dragonfly do dnešních dnů, ačkoliv během své existence prožila řadu personálních změn. Zásadní byl zejména příchod zpěvačky Lenky Stehlíkové v roce 2010, jejíž zásluhou byly původní Jackovy skladby a aranže opatřeny novými zpěvovými linkami a texty, čímž byla v podstatě dokončena tvorba základního materiálu, který se pak pouze přizpůsoboval novým členům. Tato fáze reprezentovaná devíti písněmi tvoří také náplň prvního debutového alba Human Factory, které kapela vydala roku 2013.

Po vydání alba však odchází většina členů a nakonec i Lenka, kterou na postu hlavní zpěvačky po několikaměsíčním hledáni nahradila Martina Vališová. S příchodem druhé zpěvačky Michaely Žůrkové se sestava definitivně stabilizovala a kapela vyrazila po více než roce na podia klubů i open air festivalů.

Žánrovou proměnu Lady Dragonfly po příchodu nových členů (Petr Lopour - klávesy, Zdeněk Dvořák - kytara, Michal Hybner - bicí) nejlépe prezentuje EP RePlay 2015, obsahující tři nahrávky starých skladeb z alba Human factory. EP je jakýmsi předělem mezi starou tváří kapely a novou tvorbou. V roce 2016 z kapely odchází zpěvačka Martina Vališová a bubeník Michal Hybner. Postu hlavního zpěvu se ujímá Míša Žůrková a za bicí přichází zkušenostmi ošlehaný Karel Brožek,

Rok 2017 přináší v červnu nové EP s názvem Falling Apart, na kterém kapela prezentuje 3 nové skladby s tvůrčím podílem především Jacka a Petra. Ve zpěvové lince se poprvé ukazuje zpěvačka Míša. Zároveň s vydáním EP kapelu opouští kytarista Zdeněk Dvořák a nahrazuje ho náš slovenský brat Maťo Melko, který přináší nový vítr do plachet.

Fotografie kapely

Písničky

Lady DragonFly
I Just Wanna Let It Go

Lady DragonFly
On My Own Feet

 rok vzniku: 2009

 město: Brno

 stav účasti: základní kolo

Internetové adresy

Facebook:   https://www.facebook.com/LadyDragonFlyBrno/?rc=p

YouTube  https://www.youtube.com/channel/UCkIsQTG0qp1XiQonOQBjWZw

WWW   http://bandzone.cz/ladydragonfly?at=news

Členové kapely

Michaela Žůrková
Zpěv

Petr Lopour
Klávesy

Jacek Branný
Baskytara

Matěj Melko
Kytara

Karel Brožek
Bicí