By The Way

By The Way

Základní informace

Skupina By The Way byla založena 11.11.2011 ve Slaném. Žánrově se řadí do pop-punku / pop-rocku, hraje písně výhradně z vlastní produkce a od roku 2016 v českém jazyce. Na kontě má jedno anglické studiové album z roku 2014 a několik singlů a EP nahrávaných ve studiích SONO Records, Propast, TDB Productions a KD Mlejn.

11.11.2017 vydala svou druhou studiovou desku s českými songy pod názvem "Takový Jaký Sme". Na jaře 2018 odstartovala spolu s kapelou zakázanÝovoce tour třinácti koncertů na podporu nového CD.

Za dobu své existence hrála na mnoha prestižních místech, mezi nimi např. Lucerna Music Bar, kde křtila album skupiny Rybičky 48, Hard Rock Cafe, řadě pivních a městských slavností, nebo studentských festivalech typu Majáles. V roce 2017 se v line-upu kapely objevil třeba Basin Fire Fest, Rockování, United Islands, Colors of Ostrava, slovenský Cibulafest nebo polský Woodstock.

Skladby skupiny By The Way si odnesly několik hitparádových ocenění, objevují se v celorepublikových rádiových rotacích a vydaný videoklip i v televizním vysílání.

V roce 2017 podepsala zastupující a nahrávací smlouvu se společností J3AG. Od roku 2018 je navíc se skupinami zakázanÝovoce, Jaksi Taksi nebo Support Lesbiens součástí balíčku kapel agentury Rock’n’Go.

Fotografie kapely

Písničky

By The Way
nEWAdí

By The Way
Poslední soud

 rok vzniku: 2011

 město: Slaný

 stav účasti: základní kolo

Internetové adresy

WWW   http://btwofficial.com

Facebook:   https://www.facebook.com/btwofficial/

YouTube  https://www.youtube.com/c/ByTheWayOfficialChannel

Twitter  https://twitter.com/bytheway_cz

WWW   https://www.instagram.com/bytheway_cz/

Členové kapely

Jaroslav Grulich
zpěv, el.kytara / složil většinu hudby a textů

Michal Pospíchal
bicí, vokály

Jakub Janda
baskytara, vokály

Jaroslav Grulich St.
manager