Arawn

Arawn

Základní informace

Arawn (“Oron”, “Erejvn”) je v mytologii velšských Keltů Bůh podsvětí. Přísný, nesmlouvavý, ale spravedlivý. Anebo také zbrusu nová Hc /thrash metalová kapela z Mostu. Projekt, který se rok připravoval a nyní, když nastal čas, je připraven spatřit světlo světa a porvat se se svým vlastním osudem. . .
U zrodu kapely stála dvojice muzikantů Zakk Zakk (guitars,voc) a Tom (Bass), kteří jako jediní zůstali z kapely Final Pain. Ta měla na svém kontě úspěšný singl Křídla, ke kterému vznikl i videoklip. Nicméně názorová rozdílnost členů této skupiny způsobila rozpad kapely, ale Zakk s Tomem doufali, že ji přivedou znovu k životu. Začala dlouhá doba hledání a skupinou prošla řada muzikantů, převážně bubeníků a zpěváků. Po roce a půl nezdarů přišel do kapely bubeník Petr (Psychoterapy, Self Sacrifice). Tehdy také padlo rozhodnutí Toma a Zakka se definitivně oprostit od Final Pain a tím byl položen základ Arawn. Začala tvrdá práce, protože Zakk s Tomášem měli jasnou představu o směru, kterým se chtějí s kapelou vydat, kdežto Petr jako bubeník ze staré školy a musel si osvojit nové, pro něj nezvyklé, postupy. Nicméně brzy došlo k souznění, vše si sedlo na své místo, a to nejen profesně, ale i lidsky. Začal se tvořit první hudební materiál, ale stále zbývalo obsadit post frontmana kapely. Možností se naskytlo několik, ovšem na podzim 2017 se ke kapele připojil Jirka (Furt2N) a doplnil chybějící článek v celém soukolí.
Roční tvrdá práce vyvrcholila 5.3.2018, kdy se Arawn vydali do brněnského studia Sonidos a natočili debutové album “Zrození”.
Arawn, Bůh podsvětí nebo metalová banda, která na vás zaútočí nekompromisním thrash metalem s corovými prvky a silnou inklinaci k severu, převážně Finsku. To se odráží nejen v kytarových riffech, ale i v některých textech (Arawn, Válečník). Záběr je přitom široký, najdeme zde témata sociální (Zákon jungle, Krev, Zvuky války), historická (Lidice) i pocitová (Můžeš, Tma)...
Slovy klasika. . . ZAVŘETE OČI. . .ARAWN představuje své ZROZENÍ

Které bude již brzo vypušteno ven a bude obsahovat 10 songu o celkové délce 40min. Zatím aspoň cover art za který děkujeme Michalu Janovskému , který odvedl skvělou práci

Fotografie kapely

Písničky

Arawn
Tma

Arawn
Lidice

 rok vzniku: 2017

 město: Most

 stav účasti: základní kolo

Internetové adresy

Facebook:   http://www.facebook.com/arawnbandcz

WWW   http://www.bandzone.cz/arawn

WWW   https://arawnbandcz.bandcamp.com/

Členové kapely

zakk - Guitar , Scream
Hudba/Texty

Tom - Bass guitar
Hudba/Texty

Jirka - Growl,Scream
Hudba/Texty

Gollem - Drums
Hudba/Texty